Netflix Neden VPN Servislerini Engelliyor ? Vpn Kullanabilmek Mümkün Mü?

Bu içerik Netflix hizmetinin VPN Servislerini nasıl filitrelediği hakkında bilgi amaçlı bir yazıdır sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

Netflix bir kaç ülke hariç dünya’nın neredeyse her ülkesinse aktif olarak kullanılabilen bir servis, netflix içeriğindeki yapımların tüm telif haklarına sahip olmak ile birlikte bir çok içerik için bölgesel olarak anlaşmalar yapmakta.

Netflix Neden VPN Servislerini Engelliyor ?

Netflix kiraladığı her içerik için içerik sahibine telif ödemesi yapıyor ve bunları her ülke için ayrı ayrı yapıyor bu nedenle kullanıcıların bulundukları ülkeden başka ülkede gibi gözüküp o ülkeye özel içerklere ulaşmasını istemiyor. Ayrıca netflix fiyatlarının daha yüksek olduğu bazı ülkeler ile Türkiye gibi fiyatların daha düşük olduğu ülke içerikleri birbirinden farklı olduğu için (Yapım sayısı olarak) Netflix insanların ucuz satılan ülkeden hesap alıp pahalı ülkelerin içeriklerine de ulaşmasını istemiyor.

Netflix VPN Servislerini Nasıl Engelliyor ?

Netflix VPN Servislerini engellerken bir filitreleme işlemi uygulamakta bu filitre büyük datacenter ve sunucuların bulunduğu firmaların IP havuzlarını kapsamakta , ayrıca tespit edilen özel VPN servisleri IP adresleri de bu filitreye eklenmektedir. Bu blokajı aşmak isteyen VPN servisleri ISP firmalarından özel olarak yeni IP satın almaktadır.

Peki Bunun Yolu Yokmu ? Netflix Üzerinde Çalışan VPN Servisleri.

Tabiki teknoloji’de herşeyin bir çıkar yolu var. Netflix filitreleri her ne kadar VPN servislerini sürekli olarak engellesede bu engellemeyi aşan VPN hizmetleri de bulunmaktadır. Fakat bunun Netflix tarafından hesap engellenmesine yol açacağını unutmayın. Normal VPN servislerinden daha yüksek bir bedel ödeyerek sadece bu işe hizmet eden VPN satın alabilirsiniz.

NOT : Bu tür servisler hesaplarınızın engellenmesine yol açabilir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.