David Benioff ve D.B. Weiss, pek çok stüdyo arasından Netflix’i seçti.

Geçtiğimiz aylarda final yapan ve TV tarihinin en çok izlenen ve en büyük bütçeli dizilerinden biri olan Game Of Thrones dizisinin TV yapımcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss, pek çok stüdyo arasından Netflix’i seçti. Game Of Thrones sonası bir çok büyük kanaldan teklif olan iki yapımcı tercihini netflix’ten yana kullanarak netflix kullanıcılarının beklentilerini arttırdı.

2011 Yılında başlayan ve 8 sezon süren game of thrones serüveninin bitmesi ile kafalarda 2 soru kalmıştı birincisi game of thrones için bir spinoff dizisi ( ki bu şuanda yaşım aşamasında ) ikincisi ise yapımcıların yeni bir seriyi başlatıp başlatmayacakları.

Önümüzdeki yıllarda özellikle internetten içerik izleme servisleri Disney+ , Netflix ve Prime Video arasında büyük bir rekabet göreceğiz Disney hali hazırda çok büyük bir adım atmasa bile elinde marvel ve starwars gibi çok büyük markalar var ve bunları ilerideki yıllarca kullanacağını biliyoruz.

Prime Video yani Amazon tarafında ise yüzüklerin efendisi dizisi projesi çok iddalı olarak gelirken son zamanlarda her ne kadar orjinal dizi sayısını arttırsada bir çok kesim tarafından içerik kalitesinin düşmesi ile eleştirilen Netflix bu adım ile bu rekabette bende varım cevabını vermiş oldu.

Henüz bu yeni anlaşma ile hangi yapımın ortaya çıkacağı belli olmasa’da büyük bir yapım olacağı kesin gibi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.