Avlu Dizisi Netflix’e Transfer Oldu

Türk TV ekranlarının en sevilen dizi yapımlarından Avlu dizisi en son 2. sezon finaliyle ekranlara ara vermişti.  Sevilen dizinin 3. sezonu yayın haklarının netflix tarafından satın aldındığı ve 3. finalin sadece netflix üzerinde yayınlanacağı açıklandı.

Netflix daha önce’de bir çok diziyi TV’de yayınlandıktan sonra satın almış ve devam ettirmişti bunun ise en büyük örneği normalde 1 sezon olarak çekilen ancak bölüm süreleri kısaltılarak 2 sezon haline getirilen ve çok büyük ses getiren le casa de papel çok büyük ilgi alınca bir final sezonu daha çekildi ve 3. sezon sadece netflix üzerinden yayınlanacak.

Avlu dizisinde ise yapılan açıklamada dizinin ilk defa netflix’e özel dizi yapan netflix originals e geçtiği bilgisi. Buda netflix’in dizinin içeriğinde daha fazla söz sahibi olacağı ve dizinin global bir yapım haline getirilebileceği anlamına geliyor.

Diğer bir yandan Türk TV lerinin son zamanlarda netflix üzerine transferi hızlanmış durumda buda yerel yapımlarımızın tüm dünyada ne kadar ilgi gördüğünü bir kez daha bize kanıtlıyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.