Apple’ın Tanıttığı Apple TV+ Nedir ? Bize Neler Sunuyor.

Yaklaşık 2 yıldır kendi özgün tv servisini geliştiren apple bizlere sonunda yeni hizmeti olan Apple TV+ uygulamasını tanıttı. Mevcut Apple TV cihazlarından farklı olarak bu hizmet bir uygulama ve siz tüm içeriklere bu uygulama üzerinden erişebileceksiniz.

Netflix veya puhutv gibi bir içerik uygulaması olan Apple Tv+ 2019 içerisinde aktif olacak ve en başta Samsung ve LG televizyonlara vede AppleTV Cihazlarında hizmet vermeye başlayacak.

Disney’in yakında tanıtması beklenen Disney+ uygulaması gibi kendi özgün içeriklere sahip olacak olan apple şimdiden dünyaca ünlü oyuncularla ve yönetmenlerle iş birliği yapmış bir çok proje için büyük bütçeler ayrılmış durumda. Apple Tv + Orjinal içeriklerine katkı sağlayacak isimlerin başında Steven Spielberg, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston , JJ Abrams geliyor.

Dünya ile aynı anda Türkiye’dede aktif olacak hizmet toplamda 100 ülkede (başlangıç için) hizmet vermeye başlayacak.

İçerik sıkıntısı ?

Apple netflix’in ilk dönem yaptığı gibi kendi orjinal içeriklerinin sayısını arttırana kadar bir çok firmanın içeriğini kiralayıp yine kendi hizmetine entegre ederek ilk kullanmaya başlayacak insanların dolu dolu bir arşive ulaşmasını sağlayacak.

Peki başarılı olurmu?

Apple için bütçe sıkıntısı olmaması ve marka bilinirliliği çok büyük bir artı olsada apple müzik servisinin aksine bugün insanlar netflix’i sadece mevcut filmleri izlemek için değil bağımlısı oldukları ve severek izledikleri orjinal yapımlar içinde takip ediyorlar , bu noktada amazon ve netflix çok iyi sonuçlar çıkartıyor apple da bu süre zarfında eğer insanları servisine çekecek kaliteli yapımlar oluşturabilirse insanları seçim yapmak zorunda bırakabilir. Ancak tüketiciler birden fazla içerik servisine abone olmayı rahatsız edici ve maddi olacak sakıncalı görüp birinden birini seçmek zorunda kalacağından pazarda rekabet müzik servisine göre çok daha zorlayıcı olacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.