Türkiye’de Netflix Kullanıcı Sayısı Daha’da Artarmı ?

Netflix’in global serüveni başladığından bu yana hizmet kalitesi olarak bir kişinin aradığı o eksikliği doldurmasını sağlayan bir kısım insanlara da TV’de ne kadar boş şeyler izliyormuşuz dedirten , aynı zamanda 1 saatlik bölümleri ve tüm sezonu arka arakya izlemenin verdiği özgürlük sayesinde ohh be dedirten netflix için artık ülkemizde belli bir çevre tarafından oldukça iyi şekilde sahiplendi diyebiliriz. Peki bu sahiplenme sayısı gün geçtikçe artarmı ? Yoksa Türkiye’de netflix kullanıcı sayısı yeterli olgunluğa ulaştımı. Bazı servisler vardır insanların onu kullanmaya başlaması için çevresinin de kullanmaya başlayıp ona baskı yapması gerekir , bunlara en büyük örnekler sosyal medya uygulamaları ve facebook verilebilir , insanların ekleyecek bir arkadaşı yokken facebook kullanmak pek mantıklı olmayabilir ancak bir süre sonra tek tük insanların kullanmaya başlaması ve sizin de bir şekilde bu ekosisteme bağlı olmanız artık garanti. Netflix tarafında ise bu süreç devam ediyor , internetten film dizi müzik vb. medya içerik tüketicileri ve akıllı tv sinde reklamsız rahat rahat içerik izlemek isteyen kitle çoktan bir aile üyeliği veya tek bir üyelikle netflix kullanmaya başladılar bile yani ilk atılımı gerçekleştirecek olan kesim şuan netflix’i aylardır kullanıyor.

Şuanda sıra çevresi tarafından ikna edileceklerde , netflix izleyenler yaptıkları paylaşım ve önerilerle yada arkadaşlarına gir bak benim üyelikle seversen alırsın tarzı bilgilendirmeler yaparak sisteme yeni üye kazandırmaya devam ediyorlar ,peki bunun bize bir faydası varmı?
Öncelikle netflix platformu her ne kadar ağırlıklı olarak global içerikler sunsada özellikle son 2 yıldır bölgelere özel içerik üretimine hız vermiş durumdalar zaten amerikan pazarına özel bir çok yapım ve müşteriye sahipler ve bunlar ceplerinde garanti müşteriler , şuan dünyanın geri kalanı var ve üretecekleri yerel içerklerle bu pazarları desteklemek istiyorlar, the protector tarzı yapımlar tamda bu amaca hizmet eden bu bölge ve bu bölgenin yanında diziyi global olarakta satabilecekleri bir içerik. Yerelleştirmeler artıtkça yabancı yapımları çok fazla tercih etmeyen kullanıcı kitlesi de bu durumdan etkilenerek platforma katılacak ve bu süreç yine kendini tekrarlayacak , daha fazla yerli yapım = daha fazla yerli üye , daha fazla yerli üye = daha fazla yerli yapım.
Netflix’in hali hazırad bilinen Türkiye planları arasında 2 büyük yapım daha var (the protector ü saymaz isek ) bunlardan ilki hazırlık süreci biraz uzun sürecek olan belgesel-biyografi tarzında fakat kurgu sahneler de içerecek olan osmanlının yükselişi ve başrolünde beren saat’in olacağı yine bir fantastik yapım geliyor ismi henüz belli değil. 
 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.