Netflix Marvel Yapımları Yıkılıyor. DareDevil’de İptal

Netflix’in en çok izlenen marvel yapımı olan ve 3. sezonu ile yine yüksek reyting alan Daredevil dizisinin 4. sezonu iptal edildi. 3. Sezonu daha henüz yayınlanmışken ve iyi bir izleyici kitlesine ulaşmışken iptal kararı alınması serinin sevenlerini üzdü.
Bir süre önce Disney’in kendi içeriklerini sunmak istemesi üzerine Disney+ hizmetini geliştirdiğini ve orjinal içeriklerini burada sunacağından bahsetmiştik. Sorunda tam burada başlıyor , disney marvel’in yayın haklarına sahip ve bu içeriklerin artık farklı platformlarda yayınlanmasını istemiyor. Daha önce iptal edilen luke cage ve iron fist diğer marvel netflix ortak yapımlarına göre düşük reyting aldığından bir çok kişi tarafından hazmedilmesi kolay bir durumdu , fakat burada netflix’in ilk ve en iyi marvel ortaklığı elden gidiyor.
Öğrenilene göre dizinin senaristleri 4. sezon çalışmalarına çoktan başlamış ve taslakları netflix merkezine göndermeye başlamıştı. Planlanmadan dizinin iptal edilmesi bir final veremeden bittiği anlamına gelsede netflix yönetiminden karakterimizi başka bir netflix yapımının içinde görebileceğimiz habeini aldık , peki bu ne demek?.
Netflix an itibari ile yayınlanmış ve yapım aşaması bitmiş 3 dizisini bitirdiğini duyurdu , iron fist , luke cage , daredevil. Sırada ise muhtemelen son 1 sezon daha oynayacak olan ve yine çok sevilen The Punisher ve jessica jones var.  Bu diziler hali hazırda yapım aşamasında ve büyük ilerleme kaydedildiğinden muhtemel olarak birkaç değişiklik ile netflix marvel ortaklığının son yapımları olarak karşımıza çıkacaklar.

Tamda bu noktada diğer 3 dizinin süper kahraman karakterlerini bu 2 dizide sonkez görebilir ve onlara veda etme şansı bulabiliriz.  Unutulmaması gereken bu yapımların iptal kararı netflix’in vermek zorunda olduğu bir karar herşey iyi gitsede disney kendi telifine sahip herşeyi kendi platformunda toplamak istiyor ve buna  marvel dışındaki filmlerde dahil.
Çok severek başladığımız ve hasretle yeni sezonunu beklediğimiz daredevili şimdiden özlemeye başladık , umarız diğer karakter dizilerinin birinde güzel bir final yapması sağlanır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.