Mobile Özel Fiyatlı Netflix’Geliyor

Netflix üyelik paketlerine yeni bir seçenek ekleniyor , Netflix mevcutta 3 adet olan paket seçeneklerine bir yenisini ekliyor ,  şimdiye kadar SD – HD ve UHD olmak üzere 3 farklı tipte abonelik sunan netflix bundan sonra sadece mobil cihazlardan (tablet ve telefonlar) erişilebilecek bir paketi malezyada kullanıma sundu , eğer paket başarılı olursa kısa süre sonra global olarak kullanıma açılacak.

Peki netflix neden mobil bir paket çıkardı ?
Günümüzde bir çok işimizi mobil cihazlarımızdan tablet ve bilgisayarlarımızdan görüyoruz , mobile özel çıkan pubg ve fortnite mobile en az orjinalleri kadar hatta belki daha bile fazla kullanıcı ile buluştu insanlar netflix gibi spotify gibi uygulamaları sadece evlerinde değil yolda ve seyahat halinde de kullanmak istiyor. Yeni kullanım alışkanlıkları da teknolojinin o doğrultuda gelişmesini sağlıyor.  Netflix bu yeni abonelik sistemini daha uygun fiyata sunarak evde netflix deneyimlemeye vakti olmayan insanları hedefliyor.
Yeni netflix paketinin artıları ve eksileri neler ?
Mobile özel netflix paketi ülkeden ülkeye değişmek ile birlikte mevcut en düşük paketten çok daha ucuza satılacak muhtemelen bu fiyat SD paketin yarısı kadar bir meblaya denk gelecek. Ülkemizde netflix üyelik paketleri
Haftalık olarak  SD paket 4,99 TL  HD paket 7,99 TL  UHD paket ise 10,99 TL
Aylık olarak fiyatlar SD paket 15,99  HD paket  27,99 TL UHD paket 39,99 TL

yine görselde görebileceğiniz şekilde temel paketi 1 cihaz , hd paketi 2 cihaz uhd paketi ise 4 cihaz aynı anda kullanabiliyor , ve görüntü kalitesi ise SD pakette 720P HD 1080p UHD 4K olarak tanımlı.
Yeni gelen cep paketine özel giriş paketinde maksimum görüntü kalitesi 480p ye sabitlenecek. Bu hem avantaj hemde bir dezavantaj.  Avantajlı olduğu kısım zaten telefon ve tabletler tv lerden küçük olduğu için görüntü kalitesinin 480p olmasının sizi rahatsız etmeyecek olması aynı zamanda netflix uygulamasını mobil data paketi ile kullanan kullanıcıların yüksek görüntü kalitesinde yüksek kota tüketmesinin de önüne geçilecek olması yani kullanıcı cep paketi ile istesede istemesede daha az kota harcayarak maliyetleri daha düşük tutabilecek. Eğer malezyada olduğu gibi Türkiye içinde %50 uygun fiyatlı gelirse 16 TL yerine 8 TL ye giriş paketini kullanabileceksiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.