Lucifer – Dizi İncelemesi

Bir gün şeytan cehennemden sıkılır ve dünyada kendine bir hayat kurmaya karar verir , california da bir bar açan şeytan buradaki hayattan o kadar çok memnundur ki cehenneme geri dönmeyi istemez. Bir netflix dizisi olmayan ancak netflix üzerinde’de izleyebileceğiniz lucifer dizisi hikaye başlangıcı olarak oldukça ilgi çekici , tatil için cehennemi terk eden şeytan ve onu ait olduğu yere geri götürmek isteyen iyilik meleği kardeşi. Cehennemde işi sürekli olarak ceza vermek olan şeytan yaptıklarından sıkılıyor ve amerikaya yerleşiyor burada insanlarla birlikte ölümsüz bir şekilde yaşamını sürdüren şeytanımız insani duyguları yaşadıkla bazı güçlerini kaybetmeye başlıyor , tam bu sırada bir cinayet büro polis’i ile yolları kesişiyor ve bir anda lucifer cinayet masasına yardımcı olmaya başlıyor.

Orjinal bir hikaye girişi olan lucifer dizisini oldukça seveceksiniz ancak dizinin tıpli limitless filminden sonra çıkan dizide olduğu gibi birbirini tekrarlayan olaylar daha ilk sezon ortalarında sizi sıkmaya başlayabilir. Evet eğlenceli bir karakterimiz var ve 2015 yılından günümüze kadar dizi hala yayınlanmaya devam ediyor fakat dizinin bir çok bölümü lucifer’ın çevresini veya güçlerini kullanarak basit ve anlamsız cinayetleri çözmeye yardım etmesini izleyerek geçiriyorsunuz.  
Türünün sevenleri için eğlenceli bir dizi fakat bir Hannibal gibi cinayetler detaylı veya özenli değil , senaryo göre şu şöyle bu böyle olsun diye eklenen bir çok cinayet bizi sıkarken başrolün karakteri iyi yansıtması ve eğlenceli kişiliği diziyi izlenebilir kılıyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.