İzle – Knight Fall

Netflix üzerinden izleyebileceğiniz Knight Fall dizisi tarihi yapımları seven , spartacus , vikings , last kingdom gibi yapımların tarzında history channel’ın desteği ile çekilen bir yapım.
Gerçek tarihi olaylardan esinlenerek kurgulanan dizinin başrol oyuncuları ; Simon Merrells ,Nasser Memarzia  , Tom Cullen , Jim Carter  , Pádraic Delaney  , Julian Ovenden ,   Olivia Ross , Ed Stoppard , Sabrina Bartlett ve Bobby Schofield.
Kudüse giden hacıları korumak adına kurulan tapınak şovalyelerinin son dönemini anlatan dizide tapınak şovalyeliği hakkında bir çok merak edileni , avrupadaki güç dengesini ve krallar ile papa arasındaki çekişmeyi dikkat çekici bir şekilde göreceksiniz.  Diziyi tarihi ve biyografik yapımları seven herkese tavsiye edebiliriz.

2017 ve 2018 yılları arasında ilk sezonu yayınlanan yapımın 2. ve muhtemelen son sezonu 2019 yılında yayınlanacak toplam 10 bölüm olan ilk sezondan sonra 2. sezon muhtemelen 7 bölüm içerecek ve tapınak şovalyelerinin yok oluşunu veya tarihte olduğu gibi şekil değiştirişini anlatacak.
Tapınak şovalyeleri ilk başta fakirlik içinde kurulsada zamanla dünyanın ilk bankacılık ve çek sistemini geliştirerek zamanla avrupa dan ve papadan aldıkları özel izinlerle çok hızlı şekilde zenginleşmiş ve kuvvetli bir ordu haline gelmiştir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.