Bu Diziyi İzleyin BluTv Yaşamayanlar

Yaşamyanlar ;Türkiye’nin ilk vampir dizisini yazmak için biraz bekledik , bekleme nedenlerimizden biri hem ilk BluTv haberini girişimiz hemde diziden bir kaç bölüm yayınlanmasını bekleyerek gerçekten içerik kalitesini test edebilmekti.
Bir çok Türk internet dizisi gibi yaşamayanlar da iyi bir kadro ile karşımıza çıkıyor dizinin aynı zamanda yapımcıları arasında olan kerem bürsin ve ona eşlik eden elçin sangü , selma ergeç , hazal türesan , birkan sokullu , türkü turan , nilperi şahin kaya ve ipek tenolcay dizinin oyuncuları arasında.

Aslında bir dizi veya filmde oyuncu veya senarist aynı zamanda yapımcıları arasında olduğunda o iş daha özverili ve dikkatli yapılıyor ve ortaya daha iyi işler ortaya çıkıyor bence bu dizide de kerem bürsin’in yapıma hem başrol hemde yapımcı olarak ortak olması ortaya çıkan kaliteyi arttırmış.
Şimdi dizi hakkındaki düşüncelerimize gelirsek , gerçekten izlemeye başlamadan önce absürt şakalar içeren vampir dizi ve filmlerindeki o kasvetli hava yerine bizi güldürecek kötü bir iş bekliyordum ( belki de ilk 2 bölümden sonra devamını izlemem derken) fakat ortaya gerçekten kaliteli bir iş çıkmış , dövüş sahneleri makyaj ve istanbulda yaratılan o kasvetli hava gerçekten memnun etti.
Dizinin yönetmeni aynı zamanda bir başka BluTv yapımı olan 7Yüz dizisinde de yönetmenlik yapmış olan Alphan Eşeli.  Kendisini bu atmosferi Türkiye şartlarında oluşturabilmesinden dolayı kutluyoruz.

Dizi bir masum , şahsiyet , 7yüz veya dip gibi sadece bir sezon mu sürecek yoksa diğer sezonları da gelecekmi şuanda bilmiyoruz fakat başroller arasında olan birkan sokullu ve elçin sangü yeni sezonda (yani bu kış) TV deki başka projelerde olacaklar. Bu sebeple belki TV sezonu bittiğinde yazın yaşamayanların 2. sezonunu çekebilirler.

Dizinin konusuna gelecek olursak , kerem bursin tarafından vampir yapıldığını sanan elçin sangü başına gelenlerden yüzyıllar sonra istanbula intikam almaya geliyor. İntikamını istediği gibi alabilmek için düşmanının güvenini kazanmak zorunda.
Spoiler içermemesi için özellikle burada kesiyorum ve kalanını blutv üzerinden izlemenizi öneriyorum. BluTv tıpki Netflix gibi ücretli bir platform bu nedenle satın almadan önce 7 günlük deneme süresini kullanabilirsiniz. Umarız bu tarz kaliteli yerli yapımlar artar ve bizde daha fazla izleriz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.