Netflix’in Sahip Olduğu Fast.Com Yeni Özelliklere Kavuştu

Netflix yayınlarını izlemek isteyen ve hızını test etmek isteyen kullanıcılar için bir speedtest.net alternatifi olan https://fast.com/tr/ ı artan talepler nedeniyle güncelledi. Oldukça sade bir arayüze sahip olan fast.com u daha önce hiç kullanmadıysanız hız testi için sadece siteye giriş yapmanız yeterli oluyor. Sayfa yüklenir yüklenmez bağlantı hızınız netflix sunucuları tarafından test ediliyor.

Kullanıcıların istekleri doğrultusunda yenilenen fast.com artık hız testi bititkten sonra hızınızın altındaki  DAHA FAZLA BİLGİ GÖSTER butonuna tıkladığınızda ping süreniz ve upload hınız gibi ek bilgileri de gösteriyor.

Test sırasında kullanılan toplam veriyi de size sunan sistem sayesinde hem internet bağlantınızı test edebilir hemde netflix servislerinden hangi kalitede yaylanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi netflix servisinin 3 farklı paketi bulunmakta , bu paketlerdeki HD ve UHD görüntü kalitesini yakalayabilmeniz için internet hızınızın belli bir seviyenin üstünde olması gerekiyor.

http://www.netflixturkiye.org/2016/10/internetiniz-netflix-izlemeye-uygun-mu.html

Makalemizde hangi servis için ne kadar hız gerektiğini belirmiştik. Sizin hızınız kaç çıktı 🙂 ?

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.