Altered Carbon İzlemek İçin 5 Sebep

Netflix in yeni ve büyük bütçeli cyberpunk temalı dizisi Altered Carbon tüm bölümleri ile yayınlandı.

Dizi tanıtımıyla bile tarzı sevenleri kendine çekmeyi başardı. Eğer sizde hala izlemeye başlamadıysanız ve kafanızda soru işaretleri varsa 10 maddede bu soruları yanıtlayalım.
1. Senaryo : Altered Carbon iyi bir roman uyarlaması.  Richard K. Morgan e ait olan roman 250 yıl buzda dondurulmuş başrolümüzün hem biraz değişen dünyaya ayak uydurmasını hemde çözmesi gereken gizemleri akıcı bir biçimde konu alıyor.
2. Bir diziden beklediğinizden çok daha iyi görsel efektler , muhtemelen bir çok yerde okudunuz ama altered carbon şuanda en yüksek bütçeli yapımlardan biri. Ve ilk sezon olarak en yüksek bütçeli dizi, yarıştırmak gerekirse game of thrones un ancak 4. sezon da eriştiği bir sezonluk bütçeye şimdiden sahip. Ve bu bütçe tamamen yapılması gereken işlere harcanmış her saniyesinde hissedebiliyorsunuz.
3. İyi oyunculuk. Başrol oyuncumuz Joel Kinnaman ( Yine bir netflix dizisi olan house of cards da gerçekten iyi iş çıkartmıştı ) rolüne gerçekten uygun ve ona eşlik eden dizideki en ünlü isim James Purefoy da kendinden tam da beklediğimiz gibi iyi işler oraya çıkarıyor.
4. Dizinin tarzı , hem gelecekte geçmesi bir yandan gerçekçi bir yandan aklımızın almayacağı farklı yaşam tarzlarını oraya koyması ve bizi bunları hiç yadırgamadan arkasından sürüklemesi. Hiç bir saniyesinde sıkılmayacağınız bir akıcılık ile işlenmiş bir dizi belki gelecekte değil de başka bir dönemde geçse hoşumuza gitmeyecek bir tarz fakat cyberpunk olduğunda buna biraz alışığız.
5. Tabiki de seviyorsak izlemeliyiz ki devamı gelsin. Altered Carbon bu kadar büyük bütçeyle ve herkesin kolay kolay adım atamadığı bilim kurgu dizilerinin aslında ne kadar iyi yapılabildiğini bize kanıtlıyor. Ve aynı zaman da benzer konuya sahip uyarlamaları tekrar tekrar yenilemek zorunda olmadığımızı da , orjinal birşeyleri oraya çıkartmak ve bu yolda daha iyilerini yaratabilmek için bu diziyi seyredip düşüncelerimizi paylaşmamız gerekiyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.