Netflix Marvel Evrenine Giriş ! Netflix Dizileri Hangi Sıra İle İzlenmeli ?

Marvel ve Netflix ortaklığı DareDevil dizisi ile çok güzel bir şekilde başlamıştı. Ve bu beraberlik hız kesmeden yakın zamanda tüm netflix marvel karakterlerini bir araya toplayan The Defenders ile devam edecek. Bu dizi başlamadan eğer hala izlemediyseniz hangi sırayla netflix dizilerini izlemeniz gerektiğini bu konuda size anlatıyor olucaz.
Öncelikle şunu sorabilirsiniz tüm netflix marvel dizilerini izlemelimiyim ? Buna cevabımız kesinlikle evet. Genel olarak birbirinden bağımsız senaryolar işlesede dizilerin hepsinin çok fazla ortak noktası var bunlardan en büyüğü hepsinin new yorkta geçmesi, avengers filmindeki newyork un dağılmasından ve zarar görmesinden sonra olması. Bir diğeri ise en büyük düşmanın başlarda farklı karakterler olsada sonunun aynı yapıya çıkması yani tüm dizilerdeki düşman aynı düşman.(bu da the defenders a çıkan yol bir yerde.) Bir diğeri ise yardım sever hemşiremizin tüm netflix dizilerinde oynuyor olması. Tüm karakterlerimize bir şekilde yardımcı olan Rosario Dawson karakterlerin en iyi arkadaşı olmasada bir şekilde hayatlarını kolaylaştırıyor. 
Netflix – Marvel dizileri çok fazla bağımlılık içermiyor desekte yapımları çıkış tarihine göre izlemeniz bazı küçük ayrıntıları fark etmenizde yardımcı olacak.
1. Olarak DareDevil ” Marvel’s Daredevil ”  ( ilk 2 sezonu çoktan yayınlandı ) 
Daredevil en beğendiğim netflix dizisi olduğundan malesef kötü yanı darevil deki aksiyona alıştığınızda diğer dizilerde biraz daha düşük olan temponun sizi sıkabileceğ, fakat bu sadece ilk giriş bölümlerinde böyle ve bölümler ilerledikçe yine aynı tempoya tüm dizilerde erişiyor olacaksınız.
2. Olarak izlemeniz gereken seri ise nadir bayan süper kahramanlardan olan Marvel’s Jessica Jones, Kendisi oldukça tatlı bir karakter. 🙂 
3.  Marvel’s Luke Cage  , Harlem sokaklarında geçen bu dizide diğer dizilerden daha fazla bir hayatta kalma hikayesi bulacaksınız. 
4. Marvel’s Iron Fist  listemize son eklenen karakter olan iron fist diğer tüm karakterlerimizden biraz daha farklı bir geçmişe sahip. 
5.  DareDevil 2. Sezon  Şimdiye kadar çıkmış marvel-netflix dizilerinden 2.sezona sahip tek dizi olan ve bence en başarılı yapım olan DareDevil birinci sezonda o kadar güzel bittikten sonra kendi kendinize soracağınız bir soruya şimdiden cevap verelim evet gerçekten muhteşem birinci sezondan sonra çok daha güzel bir ikinci sezon sizi bekliyor. Sezonun bir çok önemli kritiği bulunması yanında diziye dahil olan The Punisher ki kendisini the walking dead dizisinden beri sevdiğimiz Jon Bernthal canlandırıyor ve trinity karakterleri ikinci sezonda marvel netflix evrenine eklenen karakterler. 
Tüm dizileri izledikten sonra yada izlemeden önce merakınızı gidermek için belirtelim. kendi başına dizi olacak The Punisher için onay çoktan verildi , 2017 yılında the defenders dan sonra punisheri tek başına izleyebileceğiz. Yine 2017 de yayınlanacak The Defenders da tüm karakterlerimizi bir arada savaşırken izledikten sonra 2018 yılında tüm dizilerin 2. sezonu da gelecek.  

5 yorum

  1. Çok geride kalınmış. Güncellerseniz iyi bence. Ayrıca sıralamayı dizilerdeki hikayelere göre verirseniz daha iyi olur. Jessica Jones en başta izlenmeli diye hatırlıyorum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.