Netflix Geçmişinizi Silmek Ve Önerileri Kaldırmak

Netflix geçmişinizden dizi ve filmleri kaldırmak ve önerileri sıfırlamak. Netflix kullanımınız sırasında bir diziye veya filme başlamış ancak beğenmemiş yarıda bırakmış olabilirsiniz. Bu durumda netflix aslında size bir yardımcı olması maksadı ile sürekli ana sayfada yarım bıraktığınız içerikleri göstermekte ve istediğiniz an bir tıklama ile diziye kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz.

Ancak bu içerikleri bir daha görmek istemiyorsanız her netflix e girişinizde bu sayfanın karşınıza çıkması sinirinizi bozabilir. Hangi film veya dizinin herhangibi bir içeriğini geçmişinizden kaldırmak için öncelikle  viewingactivity sayfasına giriş yapmanız gerekiyor bunun linki ise

https://www.netflix.com/viewingactivity

Bu sayfada dikkat etmeniz gereken sileceğiniz içeriklerin tavsiyeler ve kaldığınız yer konusunda size gerçekten yardımcı olduğu ve bir daha izlemek veya öneri almak istemediğiniz içerikleri buradan silmenizz gerektiği. İzleme Etkinliğim  (  viewingactivity ) sayfasından kaldırmak istediğiniz içeriğin sağ tarafındaki X butonuna tıkladıktan sonra  DİZİ çıkarılsın mı sorusuna onay vermeniz gerekmekte.

Siz onay verdikten 24 saat içinde bu içerik geçmişinizden çıkartılacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.