Netflix Hangi Cihazları Destekler ?

Ülkemizde çoğu kullanıcı web tarayıcısından kullansada netflix çok çeşitli oynatıcılara sahip. Özellikle amerika ve avrupada ülkemizin aksine Smart TV ve Konsol üzerinden oynatma seçeneği oldukça yaygın.  Bu makaleye ait ayrıntılı bilgilere netflix resmi sitesinde aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.  https://devices.netflix.com/tr_tr/

3G Sonrası ülkemizde mobil internet kullanımının gaygınlaşmasından sonra 4.5G ile işi bir adım daha öteye götürerek nerede olursak olalım çevrim içi içeriğe oldukça hızlı ( kablolu internetten çok daha hızlı ) şekilde bağlanabilir olduk. Ülkemizde Netflix vodafone anlaşması ile çeşitli paketler oluşturma veya red paketler gibi pahalı paketlere dahil edilmekte. Yine turkcell tv uygulamasıda içerik farklı olsada kullanıcısına anında çevrim içi içerik oynatma becerisine sahip. Belkide buyüzden yada alışkanlıklarımızı değiştiremediğimizden mobil ve tarayıcı üzerinden içeriklere erişim ülkemizde hep en üst sırada.

  • Netflix hizmetine ulaşabileceğiniz yolları sıraladığımızda. 
  • Akıllı TV üzerinden. 
  • Konsol uygulaması üzerinden. (PS3 , PS4 , Xbox 360 , Xbox One ) 
  • Media Oynatıcıları Üzerinden  ( ChromeCast , AppleTv ) 
  • Tablet ve Cep telefonları üzerinden ( iOs , Android , Windowsphone ) 
  • Desteklenen Bluray oynatıcılar üzerinden. ( Samsung , Sony , Panasonic , LG  ) 
  • Desteklenen Alıcı kutuları üzerinden 

Seçeneklerine sahibiz. Bir çok amerikalı bir kablolu tv aboneliğinin yanında ( bizdeki teledünya ve digiturk gibi ) TV üzerinde kurulu bir netflix aboneliğine sahip. TV üzerinde netflix’i kullanmaya başlayan insanlar bilgisayardaki gibi geçici kullanıma değil daha çok düzenli kullanıma yatkın olan kişiler. Ayrıca UHD çözünürlüğün (4K) Sadece 4k destekli bir smart tv üzerinden desteklendiğini ekleyelim. Yani çok güçlü bir bilgisayara sahip olsanız bile malesef UHD için bir Smart Tv şart.

Netflix profilleri izlediğiniz tüm dizileri ve filmleri kaldığınız yada yarıda bıraktığınız sezon bölüm saniye olarak kayıt altına aldığından siz ne kadar cihaz kullanırsanız kullanın içeriğe tekrar erişmek istediğinizde izlemeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yine aynı evde aynı anda birden fazla ekranda netflix izlemek istiyorsanız iyi bir internet bağlantı hızının yanında HD ve UHD paketlerinden birini almanız gerektiğini unutmayın.

Bir çok akıllı TV netflix uygulamasını destekler fakat gerçek bir netflix fonemeniyseniz netflix sertifikalı bir tv almanız sizin konforunuzu daha da artıracaktır. https://devices.netflix.com/tr_tr/row/recommendedtv/2016/ Bu sayfada netflix in anlaşmalı olduğu tv markalarını ( şuan için samsung , sony ve lg birde pek yakında vestel eklenebilir ) netflix sertifikasının size neler katacağını görebilir ve model seçimi yapabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.